Szakterületeim

Egyetemi szakértelem, gyakorlati megoldások.

Szerződések

A szerződés a felek kölcsönös és egybehangzó jognyilatkozata, amelyből kötelezettség keletkezik a szolgáltatás teljesítésére és jogosultság a szolgáltatás követelésére. A szerződés létrejöhet szóban, írásban vagy ráutaló magatartással. Vannak olyan szerződések, melyek megkövetelik az írásbeli formát és az ügyvédi ellenjegyzést.
Tovább

Társasági jog

A társasági jog a gazdasági társaságok és más jogi személyek, jogi személyiség nélküli szervezetek életciklusának valamennyi aspektusát szabályozza: a társaság alapításától kezdve a nyilvántartásba vételen át a törvényes működésig és az esetleges átalakulásokig vagy megszűnésig.
Tovább

Végrendeletek

Amennyiben még életünkben szeretnénk halálunk esetére rendelkezést hagyni, úgy a végrendeleten keresztül a Polgári Törvénykönyv erre lehetőséget biztosít. Az örökhagyó a halála esetére vagyonáról vagy annak egy részéről végintézkedéssel szabadon rendelkezhet. Végrendelkezni többféleképpen lehetséges.
Tovább

Ingatlanjog

Az ingatlan adásvételi, illetve ajándékozási szerződés létrejöttekor az eladónak fontos, hogy a megállapodásnak megfelelő módon megkapja a vételárat, míg a vevőnek az, hogy tulajdonjogát bejegyezzék a földhivatali nyilvántartásba és a szerződésnek megfelelően birtokba vehesse az ingatlant. Az ingatlanokat, különösen a termőföldeket érintő jogügyletek során elengedhetetlen a mindenkor hatályos jogszabályoknak megfelelő dokumentumok elkészítése, különös tekintettel a földhivatali, az adóhatósági és a hitelintézeti követelményekre.
Tovább

Társasházi jog

A társasházi jog a közösségi tulajdonlás szabályozásának komplex területe, amely a társasházak alapításának, fenntartásának, valamint a társasházi közösségek jogi viszonyainak kereteit határozza meg. A társasházi jog elsődleges jogforrása a társasházakról szóló2003. évi CXXXIII. törvény.
Tovább

Peres képviselet

Jogviták rendezése során elsődleges célunk, hogy ügyfeleink jogvitáit, amennyiben lehetséges, peren kívüli úton rendezzük. Ez nem csupán költséghatékony, de gyakran gyorsabb és kevésbé megterhelő megoldást is kínál az érintettek számára. Amennyiben azonban a peren kívüli egyeztetés nem vezet eredményre és a peres út válik elkerülhetetlenné, kötelességünk, hogy a jogérvényesítés során a legnagyobb hatékonysággal képviseljük ügyfeleink érdekeit és mindent megtegyünk azért, hogy a jogvitát a lehető legkedvezőbb eredménnyel zárjuk.
Tovább